Druk

Poligrafia & DTP

Poligrafia jest to dziedzina techniki zajmująca się procesami wytwarzania i powielania druków. Sam proces wytwarzania druku składa się z kilku etapów.

Pierwszym jest stworzenie tzw. publikacji druku. W naszym studiu graficznym tworzymy publikacje przy pomocy programów komputerowych przeznaczonych do tworzenia grafiki i składu DTP (ang. desktop publishing – publikowanie zza biurka, obecnie jest to przygotowywania dokumentów do publikacji w postaci elektronicznej (cyfrowej). Głownie pracujemy na programach Adobe: Photoshop, Illustrator, InDesign. Proces DTP rozpoczyna się wprowadzeniem do komputera tekstu i grafiki, fotografii ). Kolejnym etapem jest stworzenia formy drukowej za pomocą, której obraz przenoszony jest na podłoże drukowe. Następnym krokiem (drukarnia) przeniesienie farby drukarskiej za pomocą form drukowych na podłoże drukowe – druk w maszynie drukującej. Procesy introligatorskie, wykańczanie i oprawianie druków (podłożem drukowym jest każdy nośnik wydrukowanego obrazu. Może to być np: papier, tworzywa sztuczne, folie czy ceramika).

Oferta na projektowanie graficzne. Przygotowanie do druku firmowych materiałów reklamowych

Agencja Reklamowa Poznań Mantikora zaprojektuje i wydrukuje dla Państwa firmy: Ulotki, Plakaty, Foldery, Katalogi, Gazetki reklamowe, Reklama prasowa, Billboardy i banery, Zaproszenia i vouchery , Opakowania i etykiety, Kalendarze, Gadżety reklamowe

Portfolio materiałów drukowanych

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi realizacjami naszego studia graficznego. Na stronie Portfolio przedstawiamy nasze wybrane realizacje, którymi są materiały promocyjne, ulotki, banery a także ilustracje, okładki książek, projekty nadruków na koszulki i wiele innych publikacji drukowanych.

Agencja Reklamowa Kościan, ulotki, banery, reklama Kościan/ Strony internetowe Śrem, Agencja Reklamowa Śrem/ Agencja Reklamowa Leszno Strony www Leszno, reklama Leszno, Reklama Oborniki Wielkopolskie, strony internetowe, tworzenie Oborniki Wlkp.

Pomagamy Zbudować wizerunek firmy i wyeksponować markę

Dzisiaj by sprzedać swój towar, należy zaprezentować go jak największej ilości osób co pozwoli na zwiększenie sprzedaży. Rola reklamy jest nieoceniona. Dzięki niej, możemy poznać zupełnie nowy towar lub usługę.

Druk & Poligrafia

Druki firmowe

Druki firmowe to istotne elementy identyfikacji wizualnej Twojej FIRMY.
Postaw na dobre materiały firmowe i wzmocnij tym samym swój dział handlowy.

Druk & Poligrafia

Spójność wizualna Twojej firmy

Nowoczesne logo, interesujące materiały promocyjne, które w rzetelny sposób poinformują Twojego Klienta o ofercie firmy.  Reklama zewnętrzna, billbordy, banery  to kilka z obowiązkowych pozycji, które każda firma musi posiadać. Zadbaj o spójność przekazu swoich materiałów reklamowych.

Druk & Poligrafia

Firmowa wizytówka

Wizytówka Twojej firmy mówi bardzo wiele o niej samej. Zadbaj o każdy szczegół, by w jak najlepszy sposób przedstawić swoją ofertę kontrahentom i pozostawić konkurencję w tyle.

Podstawowe terminy, pojęcia związane z poligrafią

Reklama dźwignią handlu! Wizytówki, ulotki, broszury, foldery reklamowe, katalogi, zaproszenia, roll-upy, banery reklamowe, itd. to tylko część dostępnych na rynku materiałów reklamowych, bez których dziś nie może obejść się żadna firma!

Druk cyfrowy

DRUK CYFROWY- najczęściej spotykana forma wydruku, jest to druk szybki oraz stosowany zazwyczaj w produkcji małych nakładów. Nie wymaga przygotowania matrycy drukarskiej (wykorzystuje plik produkcyjny), a wszystkie kolory drukowane są w jego przypadku równocześnie. Jest to dobre rozwiązanie przy pilnych zleceniach. Druk cyfrowy daje możliwość próbnego wydruku w celu sprawdzenia odcieni kolorów.

Druk offsetowy

DRUK OFFSETOWY- ten rodzaj druku jest najlepszą technikę dla wydruków wysokonakładowych. Offset jest podstawową techniką druku, która wymaga więcej czasu niż druk cyfrowy. W przypadku druku offsetowego konieczne jest przygotowanie i naświetlenie matrycy. Ten rodzaj druku potrzebuje czasu, każdy kolor drukowany jest w jego przypadku osobno i dodatkowo wymaga wyschnięcia każdego przeciągnięcia. Druk offsetowy to najpopularniejsza i najbardziej ekonomiczna metoda druku, która wykorzystywana jest przy dużych nakładach.

CMYK/PANTONE/ SPADY/ 300 DPI/GRAMATURA PAPIERU/PLIKI DO DRUKU-EPS/ KRZYWE-WEKTORY ITP

w przygotowaniu…